Na mazowszańskiej scenie

18th Oct 2023   J. O.

Wiktoria i Ewelina Skóra - solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” wzięły udział w prestiżowym, trzyetapowym Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka, organizowanym przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” i odniosły w nim sukces w kategorii 8-14 lat, zdobywając wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Jury.

W piątkowy wieczór 13 października delegacja „Sokołowian” w Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie w trakcie Gali Finałowej Konkursu z dumą oglądała występ Eweliny, która przy akompaniamencie orkiestry Mazowsza pięknie zaśpiewała przyśpiewki górali z okolic Jurgowa, a następnie z rąk córki patrona konkursu - Anny Marii Jopek odebrała nagrodę. Na scenie zaprezentowali się też pozostali laureaci 3. etapu.

„Ten sukces to wynik niezwykłego talentu dziewczynek, ich ciężkiej pracy, ogromnej pokory i wielkiej miłości do polskiego folkloru. Gratulujemy dziewczynkom i ich wspaniałym Rodzicom! Wiktorio, Ewelinko to najpiękniejszy prezent na Dzień Nauczyciela dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności dla Waszych instruktorek śpiewu - pani Ani Mitury, pani Ani Maliszewskiej oraz pani choreograf Iwony Kopiwody” - czytamy na stronie ZPiT „Sokołowianie”.

Transmisja Gali jest dostępna na kanale Youtube Zespołu Mazowsze. Ewelina śpiewa ok. 2.40.00. Zachwyt i wzruszenia gwarantowane.