IV EDYCJA MIEJSKIEJ GRY TERENOWEJ POD PATRONATEM BURMISTRZ MIASTA SOKOŁOWA PODLASKIEGO

6th Jun 2024   Maria Bielińsk

Dnia 06.06.2024r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 zorganizowałaIV edycję Miejskiej Gry Terenowej „Moje Miasto – Sokołów Podlaski”. Grę patronatem objęła i nagrody ufundowała Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego Iwona Kublik. W tym roku głównym celem gry było uczczenie 600 – lecia Sokołowa Podlaskiego, ale też poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii naszego miasta, pokazanie jego wielokulturowości, kształtowanie tożsamości uczniów poprzez identyfikację z miejscem pochodzenia i zamieszkania - „Małą Ojczyzną”. Do udziału w grze zaproszone zostały pięcioosobowe drużyny ze wszystkich sokołowskich szkół podstawowych. Na poszczególnych punktach uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy, kreatywnością, wiedzą dotyczącą historii, zabytków, osób związanych z Sokołowem Podlaskim. Niektóre zadania wymagały znacznej sprawności fizycznej. Finał gry odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego Iwona Kublik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sokołów Podlaski Robert Doliński, dyrektorzy sokołowskich szkół. Pani Burmistrz Iwona Kublik oraz Pani Dyrektor SP6 Grażyna Murawska pogratulowały zwycięzcom i wręczyły nagrody wszystkim uczestnikom gry. Organizatorzy dziękują wszystkim za uczestnictwo w grze i dobrą zabawę.


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.