Jabłonianka walczy dalej

14th Feb 2024   Juliusz Nowicki

Jabłonna Lacka po rozegranym sezonie w V lidze nie zdołała się utrzymać i po za ledwie sezonie powróciła do Ligi Okręgowej.

Zarówno trener, jak i zawodnicy nie byli w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała jesień w wykonaniu Jabłonianki. Pierwszy raz w historii klubu zdarzyło się, aby Jabłonianka spadła ligę niżej. Po przygodzie w V lidze z Jabłonianki odeszło kilku ważnych zawodników: Piotr Krysiński, Cezary Rytel, Łukasz Buczyński, Bartłomiej Rytel, Piotr Goś. Na początku sezonu poważnych kontuzji doznali Maciej Ołtarzewski, Paweł Rytel-Kuc, Bartłomiej Czerkas. Kadrowo Jabłonianka została bardzo osłabiona, zaś w miejsce zawodników, którzy odeszli, przyszło dwóch młodzieżowców oraz bramkarz.

Patrząc na przebieg rundy jesiennej i ugraniu zaledwie 18 pkt., można śmiało powiedzieć, że runda jesienna była przeciętna: 5 wygranych, 3 remisy, 6 porażek i jeden zaległy mecz, który zostanie rozegrany na wiosn, miejsce 12 na 16 zespołów w siedleckiej lidze okręgowej.
Wiele razy Jabłonianka zarówno na własnym boisku, jak i na wyjeździe miała problemy z kadrą na mecz. Większa liczba wyjazdów w max 12/13 zawodników a niekiedy podobna liczba na ławce w Jabłonnie. Były serie zwycięstw, które pokazywały, że osłabiona kadrowo Jabłonianka jest w stanie powalczyć o wysokie cele, ale także były serie spotkań, gdzie zawodnicy przeszli obok meczu.

Dzięki wielkiemu trudowi gminy, a w większości trenera/prezesa Rusłana Mielniczuka Jabłonianka ma jeden z jak najlepszych stadionów w regionie. Dodatkowo powstała kryta trybuna plus oświetlenie, przy którym można trenować. Obiekt marzenie dla większości młodych chłopaków, starsi zaś mogą delektować się kolejnym stadionem w Jabłonnie, ale za to największym i o największej infrastrukturze w gminie. Aktualnie Jabłonianka trenuje na własnych obiektach oraz w hali i siłowni ZS 1 w Sokołowie Podlaskim. Prowadzone są rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy chcieliby dołączyć do Jabłonianki i pomóc w walce o jak najwyższe miejsce w tabeli. Kadra cały czas się zmienia, starsi zawodnicy pomagają w każdym meczu, zaś młodzi mają szanse uczyć się i nabierać pewności od starszych. W międzyczasie czekają Jabłoniankę trzy spotkania kontrolne, a 10 marca zaległym spotkaniem z Hutnikiem Huta Czechy drużyna zaczyna rozgrywki ligowe.


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.