Podróż do Nepalu

14th Feb 2024

Za nami kolejne, trzecie już, spotkanie w ramach “Klubu Podróżnika”. Tym razem wybraliśmy się do malowniczego Nepalu, a oprowadzała nas Katarzyna Rudnicka, sokołowianka, z zawodu lekarz internista.

Zwiedziliśmy Katmandu, stolicę Nepalu, położoną w środkowej części kraju oraz Pokhare, miasto w centralnym Nepalu, położone u stóp Annapurny nad jeziorem Phewa Tal. Ponadto odwiedziliśmy Dach Świata, newarskie miasta i wioski – Bhaktapuri Patan – Miasto Piękna, Safari w dżungli Parku Narodowego Chitwan i niebosiężne Himalaje. Słuchaliśmy także opowieści o buddyzmie oraz hinduizmie i spotkaliśmy się z Boginią Kumari. Nepal to demokratyczna republika federalna w Azji Południowej, położona w środkowej części Himalajów, granicząca na północy z Chinami a na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami. Ponad 80% powierzchni kraju pokrywają góry o średniej wysokości ok. 6000 m n.p.m. Nepal słynie przede wszystkim z tego, że jest przedpolem Himalajów, a na jego terytorium wznosi się najwyższy szczyt na świecie – Mount Everest.

Spotkanie odbyło się w Kawiarni Filmowa Art Café (budynek Sokołowskiego Ośrodka Kultury). A my zapraszamy na kolejne spotkanie “Klubu Podróżnika” wszystkich, którzy kochają podróże i poznawanie zakątków naszego globu.

Info: SOK


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.