Raport wydarzeń w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek

23rd Oct 2023   Juliusz Nowicki  Marek Leśko

Przedstawiamy cotygodniowy raport wydarzeń w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek. Tej niedzieli temperatura była już iście jesienna, plus taki, że Matka Natura oszczędziła nam opadów deszczu, 3 kolejka PLPS przebiegła bez zakłóceń.

Jako pierwsi na boisko wybiegli – niepokonani dotychczas w lidze - zawodnicy Niecieczy oraz Ks Patrykozy, mecz rozpoczął się o godzinie 9:30 i nie wszyscy zawodnicy byli rozbudzeni w takim samym stopniu. Na bardziej wypoczętych wyglądali zawodnicy gości, to Ks jako pierwszy wyszedł na prowadzenie i choć Czerwoni zdołali wyrównać, to przyjezdni szybko odpowiedzieli bramką przez długi czas pierwszej połowy utrzymując jednobramkowe prowadzenie. Patrykozy nie zdołały jednak utrzymać prowadzenia do przerwy, Niecieczy tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszy rozdział tego spektaklu strzelili wyrównującą bramkę. Wynik 2:2 i gra obu zespołów zapowiadały emocjonującą drugą połowę. Jednak po zmianie stron grali już tylko aktualni wicemistrzowie, aplikując beniaminkowi aż 7 bramek. Tym samym Nieciecz przedłuża serie zwycięstw, dla Patrykoz była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.

Na boisku w Sterdyni o 10:00 zmierzyły się NKS Białobrzegi oraz Kamianka, czyli drużyny, które do tego meczu nie miały na koncie ligowego zwycięstwa. Obydwa zespoły z kłopotami kadrowymi, obydwa z ambicjami zdobycia 3 punktów. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, wynik 1:0 utrzymywał się przez większość pierwszej połowy, pod jej koniec nastąpiła szybka wymiana ciosów, obywa zespoły strzeliły po bramce. Wynik 2:1 sprawiał, że kwestia ostatecznego triumfu jest sprawą otwartą. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, czego zwieńczeniem było strzelenie trzech bramek w przeciągu kilku minut. Wydawało się wtedy, że goście już się nie podniosą po tych ciosach, nic bardziej mylnego, zimny prysznic podziałał na nich motywująco i wzięli się mocno do odrabiania strat. Można powiedzieć, że przy wyniku 5:4 mecz rozpoczął się od nowa, jednak zmęczenie dawało się we znaki zawodnikom obu zespołów. Więcej sił na końcówkę spotkania zachowali gospodarze, potrafiąc do tego strzelić jeszcze dwie bramki, tracąc tylko jedną, pierwsza zdobycz punktowa dla NKS Białobrzegi stała się faktem.

W Dzierzbach o godzinie 11:00 miejscowy FC podejmował Kamianki. Beniaminek po zeszłotygodniowej wygranej chciał przedłużyć dobrą passę. Pomarańczowi, pauzujący w poprzedniej kolejce przyjechali z ambicjami wywiezienia trzech punktów. Gospodarze mieli odmienne zdanie, wyrazili je już na początku spotkania szybko wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Strzelenie sześć bramek przy stracie dwóch dało FC Dzierzby pewne 3 punkty i drugą wygraną z rzędu. W Kamiankach skład jeszcze się krystalizuje, przez co brakuje jeszcze zgrania, w końcu ta maszyna zaskoczy, najbliższa okazja już za tydzień.

Na orliku przy SP4 w Sokołowie Podlaskim, miejscowy Sokół – mający do tej pory komplet punktów – podejmował obrońcę mistrzowskiego tytułu – również z kompletem punktów – Skrzeszew. Od początku spotkania rzucało się w oczy, że goście mają o wiele lepsze zgranie niż beniaminek, co owocowało większą liczbą groźniejszych sytuacji podbramkowych. Do przerwy goście prowadzili 4:1, na początku drugiej połowy Zieloni strzelają bramkę kontaktową i marnują dogodną sytuacje na strzelenie jeszcze jednej. Goście nie zamierzali dawać okazji do nawiązania kontaktu przez przeciwnika to co w pierwszej połowie. Druga połowa bardzo wyrównana, choć gospodarze wykazali lepszą skuteczność pod bramką przeciwnika niż w pierwszej połowie to Skrzeszew w pełni zasłużył na wygraną nawet w wyższym stosunku niż miało to miejsce, napastnicy aktualnego mistrza ligi zmarnowali kilka dogodnych sytuacji bramkowych, a w kliku z nich bramkarz Sokoła ratował swój zespół.

Ostatnim meczem 3 kolejki były derby Sokołowa Podlaskiego, rozgrywane od godziny 12:30 na orliku przy SLO Zielona Strefa podejmowała Orzełki Białe. Mecz dwóch beniaminków obserwowała pokaźna liczba kibiców, których nie odstraszała ani temperatura ani momentami porywisty wiatr. Aura meczu derbowego i liczba kibiców obserwujących mecz nie przeszkadzała gościom, którzy jako pierwsi strzelili bramkę w tym historycznym meczu. Stracony gol podziałał na gospodarzy jak zimny prysznic, od tego momentu grała już tylko jedna drużyna. Zawodnicy Zielonej Strefy bez litości punktowali przyjezdnych, aplikując 11 bramek. Warto przy tym zauważyć, że wynik mógł być wyższy gdyby napastnicy ZS mieli lepiej poustawiane celownik tego dnia, a tak w rolę egzekutorów wcielili się nominalni obrońcy. Orzełkom strzelona bramka na początku spotkania paradoksalnie podcięła skrzydła, od tego momentu nie wyglądali jak drużyna z pierwszej kolejki, odnosząc tym samym drugą porażkę z rzędu.

Komplet wyników:
Nieciecz – Ks Patrykozy (2:2) 9:2
(P. Bolesta – 3 bramki, H. Abramczuk – 2 bramki, M. Skupiewski – 2 bramki, T. Kryszczuk, P. Odowski # P. Gilewski, J. Buzuk)
Skład Nieciecz: Patryk Bolesta, Hubert Abramczuk, Maciej Skupiewski, Tomasz Kryszczuk, Przemysław Odowski, Dariusz Robakowski, Jacek Pankiewicz, Sylwester Wrzosek, Robert Pniewski, Damian Chmiel, Mateusz Ignaciuk.
Skład Ks Patrykozy: Przemysław Gilewski, Jakub Buzuk, Andrzej Kozak, Michał Kozak, Przemysław Kozak, Kamil Kozak, Przemysław Korneć, Damian Czapski, Mateusz Goluch, Daniel Podgórzak, Damian Buzuk, Rafał Filipek, Artur Cholewka.

NKS Białobrzegi – Kamianka (2:1) 7:5
(I. Tymosiak – 4 bramki, P. Steć, K. Mieczkowski, S. Jaczewski # K. Miłobędzki – 3 bramki, P. Repliński, P. Stelęgowski)
Skład NKS Białobrzegi: Patryk Steć, Mariusz Steć, Mikołaj Steć, Tomasz Szczeć, Kamil Sitkowski, Igor Tymosiak, Karol Mieczkowski, Sebastian Jaczewski.
Skład Kamianka: Damian Błoński, Adrian Bieliński, Szymon Jacenciuk, Paweł Stelęgowski, Artur Karcz, Mateusz Miszczuk, Karol Miłobędzki, Piotr Repliński.

FC Dzierzby – Kamianki (4:1) 6:2
(J. Toczyski – 4 bramki, W. Ptasznik – 2 bramki # E. Łęczycki, M. Ługowski)
Skład FC Dzierzby: Jacek Toczyski, Wiktor Ptasznik, Filip Bartosiak, Jakub Remiszewski, Bartek Witkowski, Patryk Jurczak, Konrad Jurczak, Konrad Rusiniak, Mateusz Bęza.
Skład Kamianki: Eryk Łęczycki, Maciej Ługowski, Rafał Kobyliński, Kamil Kaczyński, Marcin Krasnodębski, Mateusz Tarkowski, Dominik Czarnocki, Paweł Selwiak.

Sokół Sokołów Podlaski – Skrzeszew (1:4) 4:8
(K. Płachetko – 3 bramki, P. Graw # P. Kowalczyk – 3 bramki, J. Zieliński – 2 bramki, S. Protaziuk, K. Maciejewski, A. Benedykciuk)
Skład Sokół Sokołów Podlaski: Konrad Płachetko, Hubert Kobus, Piotr Graw, Łukasz Kołodziejczuk, Bartłomiej Dabiński, Łukasz Arczewski, Kamil Rzemek, Patryk Żaboklicki, Tomek Kosowski, Marek Leśko.
Skład Skrzeszew: Przemysław Kowalczyk, Sebastian Protaziuk, Jakub Zieliński, Kacper Maciejewski, Mateusz Adamczuk, Adam Benedykciuk, Tomasz Czerkas, Przemysław Antoniak.

Zielona Strefa Sokołów – Orzełki Białe Sokołów (7:1) 11:2
(D. Podniesiński – 4 bramki, R. Kałuski – 3 bramki, M. Oleszczuk – 3 bramki, I. Oniśk # M. Szcześniak, K. Krasnodębski)
Skład Zielona Strefa Sokołów: Dawid Podniesiński, Rafał Kałuski, Maciej Oleszczuk, Igor Oniśk, Daniel Chmielak, Łukasz Resiak, Eryk Sejbuk, Adam Filipowicz, Robert Demiańczuk, Mateusz Sidorzak, Mikołaj Żurek.
Skład Orzełki Białe Sokołów: Michał Szcześniak, Kacper Krasnodębski, Eryk Siemikowski, Jakub Złotkowski, Jakub Jóźwiak, Jakub Orzeł, Jasiek Kozaczuk, Kacper Brzezik, Kacper Gałaguz, Kacper Wierzbicki, Michał Lemieszek, Olek Jezierski.

W tabeli po 3 kolejce na prowadzeniu umocniły się mistrz i wicemistrz z poprzedniego sezonu, jednocześnie faworyci do wygrania ligi: Nieciecz oraz Skrzeszew. Za ich plecami beniaminkowie: Sokół, FC Dzierzby, Ks Patrykozy i Zielona Strefa. Ligową stawkę zamykają – pauzujący w tej kolejce – Sokołów I oraz zespół z Kamianek.

W klasyfikacji strzelców nie zaszły wielkie zmiany, liderem nadal pozostaje Przemysław Kowalczyk (Skrzeszew) autor 13 trafień, za jego plecami Patryk Bolesta (Nieciecz) z 10 bramkami na koncie.

W najbliższą niedzielę zdobyczy punktowej i bramkowej nie zanotuje pauzujący Skrzeszew, do Dzierzb na mecz z FC wybierze się Sokołów I po pierwsze punkty w tym sezonie, w Patrykozach miejscowy Ks podejmował będzie Zieloną Strefę Sokołów. Do Niecieczy przyjedzie NKS Białobrzegi, w Repkach Kamianka podejmowała będzie Sokoła Sokołów Podlaski. Na orliku przy SP4 Orzełki Białe zmierzą się z Kamiankami. Zapowiada się szereg ciekawych rywalizacji.

Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.