Strzelanina w Ożarowie. Zabrakło szczęścia i skuteczności.

16th Jun 2024   Juliusz Nowicki

W ostatnim wyjazdowym meczu piłkarze Podlasia stoczyli bardzo zacięty i obfitujący w wiele sytuacji bramkowych mecz. Mimo dobrej dyspozycji musieli uznać wyższość rywali przegrywając 4 : 5. Szkoda, bowiem zwłaszcza w pierwszej połowie przed stratą pierwszego gola nie wykorzystali dwóch doskonałych sytuacji bramkowych. Zemściło to się w 20 ‘ , kiedy po podaniu Karola Bieniasa, na strzał zza pola karnego zdecydował się Eryk Murawski, po którym piłka wylądowała w siatce. Pięć minut później było już 2:0 tym razem podawał Marcin Bawolik, a Karol Bienias oddał kapitalne uderzenie z17 metrów, po którym bezradny był Marcin Adamiak. W 31’ wreszcie kolejna składna akcja sokołowian zakończyła się golem. Dominik Barciak z bliska wpakował piłkę do bramki. Niestety już cztery minuty później na tablicy wyników widniał wynik 3:1. Defensorzy Podlasia nie wyciągnęli lekcji z poprzednio straconych goli i znowu nie zablokowali strzału z 20 metrów Mikołaja Romana.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i obydwa zespoły grały otwarty, przyjemny dla widzów futbol. W 55 ‘ ponownie nadzieje przyjezdnym przywrócił Braciak trafiając z pola karnego do siatki. Po 120 sekundach znowu skutecznie odpowiedzieli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Marcin Bawolik. Gracze Podlasia nie dawali za wygraną i już w 60 ‘ po dotknięciu obrońcy Ożarowianki piłki ręką w polu karnym, pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Michał Panufnik. W 70 ‘ miejscowi przeprowadzili bardzo ładną zespołową akcję, którą wykończył skutecznym strzałem Piotr Goliasz. Wynik spotkania ustalił ponownie Panufnik, po raz drugi w tym meczu wykorzystując rzut karny w 79 minucie. Na wyrównanie już niestety zabrakło czasu. A szkoda bo swoją postawą podopieczni Piotra Kardasa zasłużyli przynajmniej na jeden punkt. Szansa na udane zakończenie sezonu nadarzy się już za tydzień, kiedy to sokołowianie w ostatnim meczu sezonu podejmą na własnym boisku Milana Milanowek.
Liga. Tygrys w IV lidze. Talent bliżej awansu niż Radomiak.29 kolejka rozgrywek dostarczyła nam kolejne rozstrzygnięcia. Przed tygodniem po utrzymaniu się w III lidze Mławianki, poznaliśmy spadkowiczów z grupy II Decathlon V ligi. Smutny los degradacji spotkał drużyny Naprzodu Skórzec, Płomienia Dębe Wielkie, Watry Mrozy, KS Teresin i Mazovii II Mińsk Mazowiecki. Dzisiaj z kolei poznaliśmy pierwszy zespół który wywalczył awans do IV ligi. Jest to Tygrys Huta Mińska.
Serdecznie gratulujemy. Właśnie konfrontacja lidera z wiceliderem była najciekawszym spotkaniem tej serii gier. Podrażnieni porażką przed tygodniem w Radomiu z Radomiakiem II 1:2, podopieczni Sergiusza Wiechowskiego za wszelką cenę chcieli wygrać mecz z Talentem i powrócić na fotel lidera. Od pierwszych minut trwała zacięta rywalizacja na boisku, gdzie nie brakowało emocji. Pierwsi strzelili gola gospodarze, a konkretnie Sergjij Geretsymets. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tygrysa 2:1. Gracze z Warszawy nie stracili szans na awans, bowiem w ostatnim meczu wystarczy im remis z Mazovią II.Już w miniony piątek rozegrane zostały dwa spotkania. W Mińsku Mazowieckim zmierzyły się rezerwy Mazovii i Radomiaka. Lepsi okazali się ​wyżej notowani radomianie pokonując rywali 3:0 i tym samym zachowali jeszcze teoretyczne szanse na awans. Natomiast w Teresinie na pożegnanie V ligi miejscowy KS podejmował Milana Milanówek. I tutaj swoją wyższość na boisku udowodnili goście zwyciężając 2:0. Od pewnego czasu ekipa z Teresina ma ogromne problemy ze skompletowaniem składu, więc wynik tej konfrontacji nie jest żadnym zaskoczeniem Ciekawie było w Ożarowie Mazowieckim, gdzie miejscowa Ożarowianka zagrała z dobrze się spisującym w ostatnim czasie Podlasiem Sokołów Podlaski. Po interesującej grze, obfitującej w wiele sytuacji strzeleckich i goli wygrali gospodarze 5:4. Fatalnie występy na własnym boisku zakończyli gracze Energii Kozienice przegrywając z groźną Żyrardowiankę 0:3. Wysokie zwycięstwo zanotował też LKS Promna, który na własnym boisku rozbił Płomień Dębe Wielkie 10:2. Warto w tym miejscu z dziennikarskiego obowiązku odnotować, że w zaległym meczu Żyrardowianki z Promną lepsi okazali się przyjezdni wygrywając 3:2.W dwóch niedzielnych meczach nie zanotowano niespodzianek. Pogodzona
z losem Watra Mrozy nie sprostała LKS Chlebni ulegając 0:3, natomiast w stolicy Escola Varsovia Warszawa zwyciężyła Naprzód Skórzec 4:0.Za tydzień pożegnanie z V ligą. W ostatniej kolejce zagrają: Podlasie -Milan, Teresin - Tygrys, Talent - Mazovia II, Ożarowianka - Żyrardowianka, Radomiak II - Escola, Naprzód - Watra, Chlebnia - Promna, Płomień - Energia.
OŻAROWIANKA OŻARÓW MAZOWIECKI - PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI
5 : 4 (3:1).Bramki strzelili dla Ożarowianki : Eryk Murawski w 20’, Karol Bienias w 25 ‘Mikołaj Roman w 35’ Marcin Bawolik w 57 ‘ Piotr Goliasz w 70 ‘ Bramki strzelili dla Podlasia : Dominik Barciak w 31 ‘ i 55 ‘ Michał Panufnik w 60’ i 79’ z rzutów karnych.Skład Podlasia : Marcin Adamiak – Dominik Krupa ( 65 ‘ Adam Zając ) , Hubert Fabisiak , Michał Panufnik , Michał Markiewicz – Jakub Kozaczuk ( 83’ Jakub Żeleźnicki ) , Kacper Komycz ( 76’ Kacper Retko ) , Marcin Siedlecki , Mateusz Omieciuch - Dominik Barciak ( Yaroslav Shakh ) , Yevhen PylypchukW XXX kolejce ( ostatniej ) Podlasie podejmie u siebie 2 2 czerwca br. (
sobota ) o godz. 18.00 Milan Milanówek. Wyniki XXIX kolejki KS Teresin – Milan Milanówek 0 : 2 Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 5 : 4 Tygrys Huta Mińska – Talent Warszawa 2 : 1 Energia Kozienice – Żyrardowianka Żyrardów 0 : 3 LKS Promna – Płomień Dębe Wielkie 1 : 2 Watra Mrozy – LKS Chlebnia 0 : 3 Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Radomiak II Radom 0 : 3 Escola Varsovia Warszawa – Naprzód Skórzec 4 : 0 Mecz zaległy z XXVIII kolejki Żyrardowianka Żyrardów – LKS Promna 2 : 3

Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.