Baltic Cup 2023

31st Jan 2024

Siódemka naszych na podium - III miejsce drużynowo dla OKKK.

Ostatni turniej w 2023 roku zakończony sukcesami w bardzo dobrym stylu. Szesnastego grudnia wystartowaliśmy na zawodach w Rydze. Co prawda była to wyprawa aż przez dwa obce państwa, ale opłacało się. Nasi zawodnicy wywalczyli 5 złotych medali, 2 srebrne, a dwójka była tuż za podium na 4 miejscu. Zawody były rozgrywane w mocnej formule all kick z technikami, które stosowane są na mistrzostwach Europy i świata. Jak widać, nasi zawodnicy doskonale czują się w tych przepisach. Dwunastoosobowa ekipa wywalczyła w klasyfikacji medalowej 3 miejsce drużynowo. Wyzwanie było duże, gdyż zawodnicy z Łotwy bardzo często przyjeżdżają do Polski i prezentują bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Z wieloma z nich nasi zawodnicy spotkali się na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej, Józefowie czy Sandomierzu.

Wyniki szczegółowe: złoto – Przemysław Wielądek,Damian Cymerman, Emilia Gumowska, Anita Mariańska, Adam Rostkowski, srebro – Michał Księżopolski, Gabriela Iwanowska, 4 miejsce – Piotr Księżopolski, Borys Gospoś i Sebastian Kulesza. Dodatkowo dwójka naszych młodych zawodników została zauważona przez składy sędziowskie i wytypowana do tytułu „Best Fighter”. Emila Gumowska i Karol Kulesza otrzymali specjalną nagrodę najlepszego zawodnika Turnieju.

Zawody zgromadziły 250 zawodników z trzynastu klubów z Łotwy, Litwy oraz 3 klubów z Polski. OKKK miał najliczniejszą reprezentację. Organizatorem był sensei Edgar Aizpurietis, Latvijas Kontakta Karate Liga oraz sensei Tatjana Smertjeva, Karate Skola, kluby które bardzo często startują na naszych imprezach sportowych w Polsce. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak sędziowali walki zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali świąteczne upominki od organizatorów.


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.