Konferencja w Centrum Dialogu Kultur

16th Jan 2024

W przededniu nowego roku w Centrum Dialogu Kultur odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działalność tej placówki w 2023 r.

W konferencji, oprócz przedstawicieli mediów wzięli udział Maria Koc – Wiceprezes Stowarzyszenia Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur, dr Marek Sobisz – dyrektor Centrum Dialogu Kultur, Roman Postek – koordynator działań kulturalnych oraz kustosz Ekspozycji Muzealnej „Węgrów miasto wielu kultur i religii”.

W minionym roku zespół Centrum Dialogu Kultur zorganizował ponad 150 wydarzeń o charakterze artystycznym, edukacyjnym, kulturalnym, naukowym oraz społecznym. We wspomnianych wydarzeniach, łącznie z turystami odwiedzjącymi CDK i Ekspozycję Muzealną wzięło udział ponad 14 tys. osób, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia promocji zarówno samego Centrum, jak również Węgrowa. Tak jak podkreślił Dyrektor Centrum Pan Marek Sobisz, jest to ważna cegiełka w rozwoju miasta oraz regionu, ponieważ można zauważyć, że osoby przybywające do CDK, to osoby z ościennych powiatów, a także większych ośrodków miejskich, takich jak Warszawa. Cała aktywność CDK służy zarówno mieszkańcom, jak również turystom i gościom odwiedzającym. W ramach prowadzonej działalności Centrum kontynuowało rozpoczęte w 2022 roku cykle: Rodzinne Poranki w Klasztorze, Wieczory Mistrzów, Wieczory Podróżników, Wieczory Dialogu Kultur oraz Jazz w klasztorze. Wystąpiło w tym czasie wielu znakomitych artystów. Zgromadzeni na konferencji uczestnicy podziękowali każdej osobie i instytucji, która wspiera prowadzoną działalność służącą budowaniu wspólnego dobra.

Tekst: Zespół Prasowy CDK
Zdjęcia: Stanisław Jastrzębski


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.