Podsumowanie roku LMPKPC Sokołów Podlaski

17th Jan 2024   Juliusz Nowicki

Rok 2023 już się zakończył, więc czas na podsumowanie. Cztery medale imprez ogólnopolskich, cztery Mistrzostw Europy do lat 17, bardzo dobrze zorganizowane
Ogólnopolskie Wieloboje Atletyczne, dwie zawodniczki powoływane na zgrupowania kadr narodowych. Oto skrócie, co działo się w Ludowym Miejsko-Powiatowym Klubie Podnoszenia Ciężarów w roku 2023. A teraz ze szczegółami!

Kolejny rok na ogólnopolskich pomostach brylowała Julia Machniewska. Złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, IV miejsce Mistrzostw Europy do lat 17. Od września już w barwach Mazovii Ciechanów ustanowiony rekord Polski w podrzucie, który wynosi teraz 108 kg. W tym roku pokazała się również nowa wschodząca gwiazda sokołowskich ciężarów - Dominika Gromek. 13-latka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15. Wyniki te skutkowały powołaniem na zgrupowanie Kadry Narodowej Młodziczek. Według ekspertów ze świata Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Dominika powinna być znaczącą zawodniczką w 2024 roku w kategorii do 45 kg ( po cichu liczymy na tytuł Mistrzowski ). Na arenie mazowieckiej niezliczone medale mistrzostw wojewódzkich i okręgowych. Potencjał zawodników na koniec roku robi wrażenie jak na miasto zdominowane przez piłkę nożną i koszykówkę. 18 zawodników trenujących Dwubój olimpijski oraz grupa 20 zawodników stawiających pierwsze kroki w wielobojach. W przyszłym roku wyróżniać powinny się szczególnie nazwiska Dominiki Gromek, Wiktorii Wołynek i Daniela Tarana, którzy przy obecnym tempie rozwoju powinni liczyć się w stawce w październiku na Mistrzostwach Polski Młodzików w Nowym Dworze Mazowieckim.
Ze spraw poza sportowych klub podpisał umowę z fundacją Orlen dla Pomorza, dzięki której zakupiony został nowy sprzęt do podnoszenia ciężarów i organizacji zawodów (klub będzie się starał o organizację Mistrzostw Polski Młodzików w 2025 roku). Owocna współpraca z Gminą Sokołów Podlaski pozwoliła na uruchomienie treningów w Skibniewie, które odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki w godzinach 14-15). W 2023 roku klub szczególnie wspierali:
Sokołów S.A., Sobolewski Sp. Z.O.O, Elmiko, Papirus, Techbud Makowiecki, PolSero, Powiat Sokołowski, Gmina Sokołów Podlaski. Plany na rok 2024 są ambitne, pisać będziemy o nich niedługo. Pierwszym etapem przygotowań będzie obóz treningowy na Słowacji w dniach 14-21 stycznia. Pierwsze starty planowane są na przełomie lutego i marca.


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.