Sokołowscy szachiści w roku 2023

17th Jan 2024   Juliusz Nowicki

Szachiści UKS Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego w 2023 roku uczestniczyli w wielu turniejach zorganizowanych w Sokołowie Podlaskim, regionie oraz na arenie krajowej. Działalność klubu oparta jest o współpracę z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie zawodnicy mogą trenować na co dzień pod okiem instruktora Józefa Flazińskiego.

W ubiegłym roku w Sokołowie zorganizowano przez sokołowski klub tradycyjne turnieje szachowe: Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej, Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego,
Turniej o Puchar Starosty Sokołowskiego i Turniej o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego. W turniejach tych uczestniczyli głównie młodzi zawodnicy, uczniowie sokołowskich szkół. Sokołowscy szachiści zanotowali też dobre występy w turniejach krajowych za sprawą braci Strusów – Tadeusza i Mateusza. Tadeusz zdobył w Bydgoszczy 10 miejsce w błyskawicznych Mistrzostwach Polski wśród juniorów do lat 12, zaś jego o rok młodszy brat Mateusz, był drugi w mistrzostwach Mazowsza w szachach szybkich i błyskawicznych wśród juniorów do lat 11. Bracia Strus zdobyli w tym roku po kilka pucharów w turniejach organizowanych w naszym regionie zarówno w kategoriach juniorskich, jak i open. Odnotować należy aktywność sędziowską prezesa Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józefa Flazińskiego, który społecznie sędziował wszystkie turnieje w Sokołowie Podlaskim. Flaziński sędziował też większość turniejów w naszym regionie, a od dwóch lat angażowany jest do sędziowania zawodów również w kraju. - W ubiegłym roku zostałem zaproszony do sędziowania aż siedmiu turniejów rangi mistrzostw Polski wśród duchowieństwa, zawodników z niepełnosprawnością oraz niewidomych. Dzięki szachom mogę zwiedzić kawał Polski, kiedyś jako zawodnik, teraz w roli sędziego. Dodam, że turnieje te organizowane były w atrakcyjnych miejscowościach jak choćby: Karpacz, Sandomierz, czy Władysławowo – podsumował Józef Flaziński, prezes STSz i sędzia klasy państwowej.


Komentując akceptujesz naszą politykę prywatności.